fbpx

E-DZIENNIK LANG LION 

Zaloguj się, aby sprawdzić postepy swojego dziecka.
Dane do logowania otrzymałaś/-eś na swój adres mailowy.
Nie pamiętasz hasła? Skorzystaj z opcji przypominania na stronie logowania.

CO Z TYM ONLIN’EM ?

sie 24, 2021 | Blog

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami praktycznie każdy obszar naszego życia, zmieniła świat i nasze spojrzenie na rzeczywistość. Jedną z największych zmian jakie mogliśmy zaobserwować było zastąpienie tradycyjnej edukacji – edukacją na odległość. Swego czasu nauka zdalna stała się codziennością w szkołach państwowych oraz językowych. Zmiana ta wzbudziła szczególnie w rodzicach wiele wątpliwości. Niektórzy do tej pory pozostają sceptycznie nastawieni do lekcji online. Tylko czy słusznie?

Popularne powiedzenie mówi, że ‘czas to pieniądz’. Właśnie z powodu ogromnej oszczędności czasu, szkoły językowe przeżywają aktualnie oblężenie, jeśli chodzi o kursy językowe online. Wzrost liczby kursów językowych prowadzonych przez internet odnotowaliśmy również w naszej szkole językowej w Markach. Ta bezdyskusyjna zaleta lekcji zdalnych pozwala rodzicom często dowożącym swoje pociechy na dodatkowe lekcje języka angielskiego zaoszczędzić cenny czas. Bywa, że jest to nawet blisko półtora godziny licząc czas potrzebny na dotarcie na lekcję i powrót.

Wygoda i możliwość uczestniczenia w zajęciach z dowolnego miejsca na świecie jest kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem kursów online. Nie straszne będzie rodzicom nadrabianie z dzieckiem zaległości po krótkim rodzinnym wyjeździe organizowanym w trakcie roku szkolnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z hotelowego pokoju uczeń połączył się na lekcję i brał w niej czynny udział. Prowadząc szkołę językową w Markach doświadczenie pokazuje nam, że takie praktyki są stosowane przez rodziców dosyć często, dlatego kursy online są w tym przypadku świetnym rozwiązaniem. To także optymalne rozwiązanie dla dziecka, które często łapie lekkie przeziębienie, ale ze względu na swoje zdrowie chce zostać w domu, aby zapobiec rozwinięciu się go w coś poważniejszego.

Przed wprowadzeniem kursów online do oferty w naszej szkole językowej w Markach mieliśmy okazję prowadzenia rozmów z rodzicami i usłyszenia od nich o wątpliwościach związanych ze skutecznością nauczania języka angielskiego w onlinie. Szybko udało nam się je rozwiać, ponieważ udowodniliśmy, że nauka języka angielskiego przez Internet wcale nie oznacza niższej efektywności. Dzięki konsekwentnemu wykorzystywaniu ciekawych rozwiązań tj. różnorodnych aplikacji, platform edukacyjnych czy interaktywnych gier oraz ćwiczeń pokazaliśmy, że czas zajęć może być efektywnie i równie atrakcyjnie wykorzystany co ten spędzony na tradycyjnych lekcjach w szkole.  Zaangażowanie ucznia w przygotowane skrupulatnie przez nas lekcje uskrzydla i motywuje do dalszych działań. Takie działania owocują, postępy w posługiwaniu się językiem angielskim dostrzegają rodzice i z radością dzielą się z nami tą informacją

Wybierając sposób zdobywania umiejętności językowych warto pamiętać, że efekty w dużej mierze zależą od indywidualnych chęci i zaangażowania ucznia. W szkole językowej ENGLISH ROCKET w Markach nieustannie wspieramy uczniów w procesie nauki języka, motywujemy i sprawiamy, że ich aktywność lekcyjna szybuje wysoko.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów. Rock your English!

Secured By miniOrange