fbpx

E-DZIENNIK LANG LION 

Zaloguj się, aby sprawdzić postepy swojego dziecka.
Dane do logowania otrzymałaś/-eś na swój adres mailowy.
Nie pamiętasz hasła? Skorzystaj z opcji przypominania na stronie logowania.

Angielski indywidualnie czy w grupie? Która forma zajęć będzie skuteczniejsza w przyswojeniu języka obcego przez moje dziecko?

sie 24, 2021 | Blog

Szansa na międzynarodowe przyjaźnie, stypendia naukowe czy zwiększone perspektywy na rynku pracy – nauka języków obcych niewątpliwie niesie ze sobą całą masę korzyści. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rodziców decyduje się na wprowadzenie jej do harmonogramu swojego dziecka. Szkoła językowa English Rocket w Markach bardzo chętnie wypełnia ten harmonogram i uczestniczy w edukacji dzieci i młodzieży!

Podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka na kurs językowy wiąże się z wieloma wyborami, m.in. wybór placówki nauczania czy też to, która forma zajęć będzie skuteczniejsza i lepsza dla dziecka – zajęcia indywidualne czy w grupowe.

Mamy nadzieję, że przedstawiając plusy i minusy obu tych rozwiązań pomogą Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Grupowy kurs języka angielskiego 

Zajęcia grupowe jak sama nazwa wskazuje to zajęcia zorganizowane, w których bierze udział kilku kursantów jednocześnie. Nasza szkoła językowa, którą prowadzimy w Markach prowadzi kursy grupowe liczące od 6 do 10 osób, co według nas stanowi optymalne warunki do rozwijania wszystkich umiejętności językowych i daje każdemu kursantowi możliwość aktywnego udziału w lekcjach. Na rynku edukacyjnym możemy również spotkać szkoły językowe, które liczą nawet po kilkunastu kursantów w jednej grupie, jednak warto rozważyć czy taka liczba osób na jednych zajęciach to dalej optymalne rozwiązanie. Zajęcia grupowe w sposób znaczący przekładają się na koszty ponoszone przez rodziców za uczestnictwo dziecka w kursie – w porównaniu z zajęciami indywidualnymi są o wiele niższe. Pozostając dalej przy liczbie uczestników kursów grupowych nie można nie wspomnieć o tym, że liczba 6-10 uczniów w jednej grupie pozwala na zastosowanie szeregu różnorodnych metod i technik nauczania, które w takich warunkach są najefektywniejsze. Uczniowie mogą pracować w grupach lub parach tworząc prace projektowe, mogą brać udział w grach i zabawach edukacyjnych, osłuchiwać się z językiem produkowanym przez innych uczestników kursu czy podejmować próby komunikacji pod czujnym okiem lektora. Lektorzy są bardzo często weryfikowani pod kątem kompetencji w zakresie posługiwania się samym językiem zanim przystąpią do pracy. Ponadto, podczas samej pracy w szkole językowej lektor podlega regularnej ocenie i nadzorowi metodyka, który podpowiada mu jak doskonalić swój warsztat, aby uczniowie osiągali jak najlepsze efekty. Kolejnym atutem szkół językowych, który warto mieć na uwadze jest zaplanowana ścieżka edukacyjna dla kursantów i bardzo często skrupulatnie ustalony bądź czasem nawet autorski program nauczania opracowany przez placówkę. Szkoła językowa, którą prowadzimy w Markach może się pochwalić takim programem jak również zaplanowaną długofalowo ścieżką edukacyjną.

Indywidualny kurs języka angielskiego, tzw. 1:1 (jeden na jeden)

Zupełnie odmienną formą zajęć językowych cieszącą się równie dużą popularnością wśród dzieci i rodziców są zajęcia indywidualne prowadzone w systemie 1:1 czyli nauczyciel – uczeń. Zdecydowanie największą zaletą wyboru takiej formy zajęć jest indywidualne podejście do ucznia i elastyczne dopasowywanie lekcji do pojawiających się aktualnie potrzeb, co w porównaniu z zajęciami grupowymi jest praktycznie niemożliwe. Głównie z tego powodu zajęcia indywidualne są chętnie wybierane przez rodziców uczniów. Często zależy im na wyrównaniu poziomu znajomości języka w stosunku do ogólnego poziomu klasy dziecka. Obok indywidualnego podejścia nauczyciela podczas lekcji 1:1 warto wspomnieć, że także jego uwaga jest całkowicie skupiona na uczniu, do którego nauczyciel dostosowuje intensywność zajęć oraz tempo ich prowadzenia. Choć zajęcia 1:1 mają wiele zalet to mają też swoje wady. Wyższy koszt zajęć w porównaniu z lekcjami grupowymi to znaczący minus, kolejnym jest to, że owe zajęcia ograniczają ucznia do komunikowania się i prowadzenia konwersacji tylko i wyłącznie z nauczycielem. Brak kontaktu z innymi uczniami nie daje możliwości oceny swoich możliwości tak jak w przypadku zajęć grupowych, gdzie uczniowie angażują się w rozmowy z różnymi osobami na podobnym poziomie biegłości językowej. Co więcej, język angielski prowadzony indywidualnie nie daje możliwości wymiany opinii i dzielenia się wrażeniami i doświadczeniami z osobami, które są na podobnym poziomie zaawansowania.

Każda z wymienionych form nauki odpowiada na nieco inne potrzeby, posiada też swoje wady i zalety. Jesteśmy przekonani, że rozważenie wszystkich wymienionych powyżej pomoże Ci w wyborze najlepszej.

Jeśli zdecydujesz się na grupowy kurs języka angielskiego dla swojego dziecka to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów i dołączenia do kosmicznej szkoły językowej w Markach ENGLISH ROCKET. Lecisz z nami w angielski?

Secured By miniOrange