fbpx

E-DZIENNIK LANG LION 

Zaloguj się, aby sprawdzić postepy swojego dziecka.
Dane do logowania otrzymałaś/-eś na swój adres mailowy.
Nie pamiętasz hasła? Skorzystaj z opcji przypominania na stronie logowania.

Język angielski w domowym zaciszu – pomysły na zabawy językowe dla całej rodziny

sie 24, 2021 | Blog

W szkole językowej English Rocket w Markach gry i zabawy wykorzystujemy niemal na każdych zajęciach i wszystkich poziomach zaawansowania. Odpowiednio dobrane i dopasowane do poziomu biegłości językowej kursantów rozwijają ich umiejętności językowe i sprawiają, że nauka staje się dla nich przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Postanowiliśmy dostarczyć jeszcze więcej miło spędzonego czasu swoim uczniom oraz zafundować im utrwalenie nowo zdobytej wiedzy w domowym zaciszu. Zaproponowane przez nas gry i zabawy sprawią, że nauka języka angielskiego będzie świetną rozrywką nie tylko dla dziecka, ale również dla całej rodziny.

Wcale nie musisz biegle znać języka angielskiego, aby wspomóc swoje dziecko w nauce języka angielskiego, dobre chęci wystarczą!

KALAMBURY

Generują niesamowitą dawkę śmiechu i dobrego humoru, dlatego jest przez nas i naszą szkołę szczególnie polecana. Zachęcamy jednak do wspólnego jej przygotowania, co będzie stanowiło kolejną okazję do utrwalenia języka angielskiego.

Zasady gry są banalnie proste. Na małych kolorowych kartonikach umieszczamy hasła zapisane w języku angielskim, które będą odgadywane przez graczy. Wpisywane hasła możemy ograniczyć do konkretnych dwóch lub trzech kategorii jak np. zwierzęta, sporty i czynności lub możemy umieścić aktualnie przyswajane przez dziecko słówka czy zwroty. Po przygotowaniu i umieszczeniu kolorowych kartoników w koszyku przechodzimy do podzielenia wszystkich członków rodziny na dwie drużyny. Drużyny na zmianę losują hasła, które jeden z graczy przedstawia za pomocą gestów lub rysunków. Za poprawne odgadnięcie hasła drużyna zdobywa punkt. Wygrywa ta, która zdobędzie ich więcej.

KARTY MEMORY

W naszych propozycjach nie mogło zabraknąć ulubionej gry uczniów szkoły językowej English Rocket w Markach. Gra w zapamiętywanie to kolejny świetny sposób na wsparcie dziecka w nauce języka angielskiego.

Zaczynamy od przygotowania par słówek, które chcemy przećwiczyć – obrazki i wyrazy tworzymy na dwóch oddzielnych kartonikach. Stworzenie 10-15 par będzie optymalnym rozwiązaniem. Grę rozpoczyna się od odwrócenia wszystkich kartoników obrazkami i wyrazami w dół i przemieszania ich tak, aby żaden z graczy nie wiedział, gdzie znajdują się pasujące do siebie kartoniki. Członkowie rodziny na zmianę odkrywają po dwa w jednym ruchu i nazywają je po angielsku. Jeśli uda się im znaleźć parę zabierają ją, jeśli nie odkładają kartoniki na miejsce i kolejny ruch wykonuje kolejny gracz. Wygrywa ten, kto odkryje więcej par.

PAPIER-KAMIEŃ-NOŻYCE

Aby zagrać w grę kamień, papier, nożyce potrzebne będzie przygotowanie kartoników z rysunkami przedstawiającymi nowo poznane słówka lub zwroty. Przygotowane układamy na stoliku w stosik obrazkami do dołu. Zanim rozpocznie się gra w parach, w ramach ćwiczenia mówcie wspólnie Rock, paper, scissors pokazując przy tym odpowiedni gest.

Przystępując do gry na te słowa gracze pokazują któryś z gestów. Gracz z pary, który wygrywa, odkrywa pierwszą kartę ze stosiku, nazywa obrazek po angielsku i zabiera ją jako punkt. Wygrywa ten kto zdobędzie ich więcej.

BINGO

W tej grze niezbędne jest stworzenie wraz z dzieckiem listy słówek, fraz lub zwrotów które zna bądź, których się aktualnie uczy. Wyznaczamy osobę, która poprowadzi pierwszą rundę gry. Rozdaje ona graczom kartki , na których każdy rysuje kwadrat podzielony na 16 pól. Tak przygotowana tabelka jest wypełniania przez każdego gracza 16 wyrazami / frazami / zwrotami ze wspólnie sporządzonej listy. Gdy tabelki są już gotowe prowadzący wręcza każdemu graczowi 16 kapsli, a następnie przechodzi do kolejnego etapu jakim jest odczytanie wyrazów / fraz / zwrotów z listy w przypadkowej kolejności. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zasłoni kapslami 4 pola w poziomie lub pionie na swojej planszy i krzyknie ‘bingo!’. W kolejnej rundzie następuje zmiana prowadzącego grę.

Jesteśmy przekonani, że przedstawione propozycje gier i zabaw zapewnią efektywne utrwalenie już zdobytej wiedzy, a także uatrakcyjnią niejedno wspólnie spędzone rodzinne popołudnie. Mamy nadzieję, że będziecie się bawić tak samo dobrze jak uczniowie szkoły językowej English Rocket w Markach!

Secured By miniOrange